Kontaktuppgifter-old

Om du har frågor om hur du skall ansöka till någon av utbildningarna hos Consensum, tala med din studie- och yrkesvägledare (SYV).

Om det är något ni undrar använd telefonnumret nedan, eller skicka oss ett e-brev. Vi svarar gärna på frågor om utbildningen, skolan, lärarna och berättar hur vi kan göra din gymnasietid betydelsefull – för dig och för alla andra du kommer att stöta på i din framtida karriär.

Consensum Postadress: Consensum, Sankt Lars väg Byggnad 20, 222 70 Lund
E-post: info@consensum-lund.se
Webbplats: www.consensum-lund.se
Växel:
0774-414150

Lärare och personal på Consensum Mobil Skolan
Rektor    
Linda Klang 0768-078595 046-271 77 73
linda.klang@consensum.se    
   
Biträdande rektor    
Joel Trygg   046-14 14 95
joel.trygg@consensum.se    
 
     
Syv    
Malin Dahlberg   046-14 44 65
malin.dahlberg@consensum.se  
 
   
Kurator  
Ann-Charlotte Holmberg   046-14 14 95
anne-charlotte.holmberg@consensum.se  
 
Skolsköterska    
Pernilla Wilscher   046-14 14 95
pernilla.wilscher@consensum.se
     
Utvecklingschef    
Carin Jogre 0707-336421  
carin.jogre@consensum.se    
 
     
Datatekniker    
Lasse Nilsson   046-271 77 71
lasse.nilsson@consensum.se    
 
     
Lärare    
Ulf Lillängen   046-271 86 65
ulf.lillangen@consensum.se    
   
Åsa Johansson   046-271 86 62
asa.johansson@consensum.se    
   
Jane Bendrén   046-14 40 84
jane.bendren@consensum.se    
     
Jessica Andersson    
jessica.andersson@consensum.se    
   
Stephan Johansson   046-14 40 56
stephan.johansson@consensum.se    
   
Peter Stockhausen   046-271 86 61
peter.stockhausen@consensum.se    
   
Paula Persson (föräldraledig ht15/vt16)    
paula.persson@consensum.se    
   
Daniel Hallberg   046-271 86 65
daniel.hallberg@consensum.se    
     
Martin Noruldin   046-14 40 62
martin.noruldin@consensum.se    
     
Haukur Jóhannesson    
haukur.johannesson@consensum.se    
     
Stina Nylén   046-271 86 61
stina.nylen@consensum.se    
     
Maria Van Gils   046-14 40 56
maria.van.gils@consensum.se    
     
Kristofer Nilmond   046-14 40 56
kristofer.nilmond@consensum.se    
     
Mette Löfstrand   046-14 40 84
mette.lofstrand@consensum.se    
     
Joel Asmundsson   046-14 44 04
joel.asmundsson@consensum.se    
     
Anna Nirvin   046-14 40 84
anna.nirvin@consensum.se