Kontaktuppgifter

Om du har frågor om hur du skall ansöka till någon av inriktningarna hos Consensum, tala med din studie- och yrkesvägledare (SYV).

Om det är något ni undrar använd telefonnumret nedan, eller skicka oss ett e-brev. Vi svarar gärna på frågor om utbildningen, skolan, lärarna och berättar hur vi kan göra din gymnasietid betydelsefull – för dig och för alla andra du kommer att stöta på i din framtida karriär.

Consensum Postadress: Consensum, Sankt Lars väg Byggnad 20, 222 70 Lund
E-postinfo@consensum-lund.se
Webbplats: www.consensum-lund.se 
Växel: 
0774-414150

Personal

Carin Jogre

Rektor
046 - 271 77 72
carin.jogre@consensum.se
Personal

Malin Dahlberg

Studie- och Yrkesvägledare
046 - 14 44 65
malin.dahlberg@consensum.se
Personal

Johan Lenander

Administratör
Telefontid: Dagligen 9:00-10:00, 046 - 14 40 54
johan.lenander@consensum.se
Personal

Lasse Nilsson

IT-ansvarig
046 - 271 77 71
lasse.nilsson@consensum.se
Personal

Daniel Hallberg

Lärare

daniel.hallberg@consensum.se
Personal

Stina Nylén

Lärare

stina.nylen@consensum.se
Personal

Ulf Lillängen

Lärare
046 - 271 86 65
ulf.lillangen@consensum.se
Personal

Paula Persson

Lärare
046 - 271 86 65
paula.persson@consensum.se
Personal

Haukur Jóhannesson

Lärare
046 - 274 00 81
haukur.johannesson@consensum.se
Personal

Jessica Andersson

Lärare
046 - 274 00 81
jessica.andersson@consensum.se
Personal

Maria Van Gils

Lärare
046 - 14 40 56
maria.van.gils@consensum.se
Personal

Kristofer Nilmond

Vårdlärare
046 - 14 40 56
kristofer.nilmond@consensum.se
Personal

Stephan Johansson

Lärare
046 - 271 86 62
stephan.johansson@consensum.se
Personal

Åsa Johansson

Lärare
046 - 271 86 62
asa.johansson@consensum.se
Personal

Peter Stockhausen

Förstelärare
046 - 271 86 61
peter.stockhausen@consensum.se
Personal

Laila Andersson

Lärare
046 - 271 86 61
laila.andersson@consensum.se
Personal

Anna Nirvin

Vårdlärare
046 - 14 40 78
anna.nirvin@consensum.se
Personal

Irene Hansson

Vårdlärare
046 - 14 40 78
irene.hansson@consensum.se
Personal

Fredrik Sandberg

Vårdlärare
046 - 271 86 68
fredrik.sandberg@consensum.se
Personal

David Ursing

Lärare
046 14 44 04
david.ursing@consensum.se
Personal

Cecilia Lejegård

Vårdlärare
046 - 271 86 68
cecilia.lejegard@consensum.se
Personal

Daniel Dömstedt

Speciallärare
046 - 274 00 83
daniel.domstedt@consensum.se
Personal

Piera Karlsson

Språklärare, franska

piera.karlsson@consensum.se
Personal

Stefan Richter

Språklärare, tyska

stefan.richter@consensum.se
Personal

Prisciliano Bernal

Språklärare, spanska

pris.bernal@consensum.se
Personal

Nina Jansson

Lärare, Teckenspråk

nina.jansson@consensum.se
Personal

Clemens Persson

Lärare, Vaktmästare

clemens.persson@consensum.se
Personal

Anne-Charlotte Holmberg

Kurator

anne-charlotte.holmberg@consensum.se
Personal

Ulrica Bennison

Skolsköterska
Torsdagar 8:00 - 16:00
ulrica.bennison@consensum.se
Personal

Lisa Edler

Skolvärdinna

lisa.edler@consensum.se
Personal

Martina Andreasson

046 - 14 44 04
martina.andreasson@consensum.se
Personal

Andreas Centervall

046 - 14 40 56
andreas.centervall@consensum.se
Personal

Richard Greenwood

046 - 271 86 65
richard.greenwood@consensum.se
Personal

Olle Nordström

046 - 271 86 62
olle.nordstrom@consensum.se