Personal Personal

Personal

Om du har frågor om hur du skall ansöka till någon av inriktningarna hos Consensum, tala med din studie- och yrkesvägledare (SYV).

Om det är något ni undrar använd telefonnumret nedan, eller skicka oss ett mail. Vi svarar gärna på frågor om utbildningen, skolan, lärarna och berättar hur vi kan göra din gymnasietid betydelsefull – för dig och för alla andra du kommer att stöta på i din framtida karriär.


Administration

Annika Kjellemar 
Rektor
annika.kjellemar@consensum.se
046-14 14 95
Peter Stockhausen
Bitr.rektor
peter.stockhausen@consensum.se
046-271 77 73
Johan Lenander
Skoladministratör
johan.lenander@consensum.se
046-14 40 54
Lasse Nilsson
IT-ansvarig
lasse.nilsson@consensum.se
046-271 77 71

Elevhälsa

Daniel Dömstedt
Speciallärare
daniel.domstedt@consensum.se
Anne-Charlotte Holmberg
Kurator
anne-charlotte.holmberg@consensum.se
Kathyan Khaneshsaz                                  
Skolsköterska
kathyan.khaneshsaz@consensum.se
Marie Rinne
syv och stödpedagog
marie.rinne@consensum.se
Malin Dahlberg
Syv och marknadsförare
malin.dahlberg@consensum.se
Daniel Hallberg
Speciallärare
daniel.hallberg@consensum.se

Pedagoger

Cecilia Lejegård
cecilia.lejegard@consensum.se 
Mentor till 20VOA, 19VOA, 19NA
tele: 046-144404, 0736-425616
Gunilla Truellie
gunilla.truellie@consensum.se 
Mentor till 20VOB, 19VOB, 20NA
tele: 046-2718668, 070-7336485
Isabelle Karlsson
isabelle.karlsson@consensum.se
Jessica Andersson 
jessica.andersson@consensum.se
Josefin Magee Mateluna(föräldraledig 20/21)
josefin.mateluna@consensum.se
Kristofer Nilsson
kristofer.nilsson@consensum.se
Magdalena Ivarsson
magdalena.ivarsson@consensum.se
Marie-Elen Osbeck
marie-elen.osbeck@consensum.se
Mozghan Kharazziha
mozghan.kharazziha@consensum.se

 


Servicepersonal


Öppet hus & skuggning

Har du tankar och funderingar kring ditt gymnasieval kan kanske ett besök på vårt öppna hus hjälpa dig en bit på vägen. Vi svarar gärna på dina frågor och visar dig vad vi har att erbjuda dig. Om du skulle önska är du också mycket välkommen att vara med under en vanlig skoldag på Consensum (skuggning), då får du chansen att ta del av vårt arbetssätt och den fina stämningen på skolan.

Läs mer

Framtiden är ljus

Under livets alla skeden behövs det människor som jobbar med människor. Att välja ett yrke inom vård, medicin, välfärd och naturvetenskap ger dig alla förutsättningar att fixa det framtidsjobb du drömmer om. Starta din resa mot framtiden med en gymnasieutbildning på Consensum, det ger dig en stark plattform inför kommande yrke och högskolestudier.

Läs vad tidigare elever gör idag