Personal Personal

Personal

Om du har frågor om hur du skall ansöka till någon av inriktningarna hos Consensum, tala med din studie- och yrkesvägledare (SYV).

Om det är något ni undrar använd telefonnumret nedan, eller skicka oss ett mail. Vi svarar gärna på frågor om utbildningen, skolan, lärarna och berättar hur vi kan göra din gymnasietid betydelsefull – för dig och för alla andra du kommer att stöta på i din framtida karriär.


Administration

Annika Kjellemar Friberg
Rektor
annika.kjellemar@consensum.se
046-14 14 95
Peter Stockhausen
Bitr.rektor
peter.stockhausen@consensum.se
046-271 77 73
Johan Lenander
Skoladministratör
johan.lenander@consensum.se
046-14 40 54
Lasse Nilsson
IT-ansvarig
lasse.nilsson@consensum.se
046-271 77 71

Elevhälsa

Daniel Dömstedt
Speciallärare
daniel.domstedt@consensum.se
Anne-Charlotte Holmberg
Kurator
anne-charlotte.holmberg@consensum.se
Rose-Marie Appelgren
Skolsköterska
rose-marie.appelgren@consensum.se
Malin Dahlberg(föräldraledig ht-19)
Syv
malin.dahlberg@consensum.se
Hanna Stehagen
Specialpedagog
hanna.stehagen@consensum.se

Pedagoger

Andreas Centervall
andreas.centervall@consensum.se
Cecilia Lejegård
cecilia.lejegard@consensum.se
Charlotte Börjesson
charlotte.borjesson@consensum.se
Cristina Terán Espinoza
cristina.teran@consensum.se
Isabella Sögaard
isabella.sogaard@consensum.se
Haukur Jóhannesson
haukur.johannesson@consensum.se
Jessica Andersson (föräldraledig 18/19)
jessica.andersson@consensum.se
Joel Widerström
joel.widerstrom@consensum.se
Kristofer Nilmond
kristofer.nilmond@consensum.se
Olle Nordström (föräldraledig vt-19)
olle.nordstrom@consensum.se

Servicepersonal


Alltid högskolebehörighet

Öppet hus & skuggning

Har du tankar och funderingar kring ditt gymnasieval kan kanske ett besök på vårt öppna hus hjälpa dig en bit på vägen. Vi svarar gärna på dina frågor och visar dig vad vi har att erbjuda dig. Om du skulle önska är du också mycket välkommen att vara med under en vanlig skoldag på Consensum (skuggning), då får du chansen att ta del av vårt arbetssätt och den fina stämningen på skolan.

Läs mer

Framtiden är ljus

Framtiden är ljus

Under livets alla skeden behövs det människor som jobbar med människor. Att välja ett yrke inom vård, medicin, välfärd och naturvetenskap ger dig alla förutsättningar att fixa det framtidsjobb du drömmer om. Starta din resa mot framtiden med en gymnasieutbildning på Consensum, det ger dig en stark plattform inför kommande yrke och högskolestudier.

Läs vad tidigare elever gör idag